Zatroszcz się o zdrowie swoich bliskich – czyli częste badania dla najmłodszych oraz osób starszych

Dobry stan zdrowia jest jedną z najcenniejszych rzeczy w życiu. W związku z tym dobrze jest zatroszczyć się o nie. Na tym polu ogromne znaczenie mają odpowiednie badania kontrolne. Szeroka grupa schorzeń stosownie wcześnie zdiagnozowanych, jest bowiem do wyleczenia lub można opanować ich przebieg. 

Zatroszcz się o zdrowie swojego malucha

Powtarzane regularnie badania kontrolne warto przeprowadzać także u najmłodszych. Szeroka grupa schorzeń, takich jak na przykład cukrzyca, długi czas toczy się w organizmie bez widocznych symptomów, bądź objawy kojarzone są z innego typu dolegliwością. Żadnego niepokojącego objawu nie warto lekceważyć. Internista po zebraniu koniecznych informacji i ogólnym badaniu, skieruje na wizytę do specjalisty, takim jak neurolog lub ortopeda. 

W przypadku nieprawidłowej masy ciała, która może być tak samo za mała, jak i za wysoka, wskazane jest, by maluchem zajmował się dietetyk. Wrocław i większość innych polskich miast to miejsca działalności przychodni, gdzie przyjmują tego typu lekarze.


Badania dla osób starszych

Tak samo ważne badania kontrolne są w przypadku osób starszych. Częste przeprowadzanie morfologii i sprawdzanie poziomu cukru, to w ich przypadku konieczność. W przypadku osób chorujących na cukrzycę poradnia diabetologiczna powinna tworzyć dla nich sukcesywnie odwiedzany punkt. Namów rodziców lub dziadków do przeprowadzenia najważniejszych badań profilaktycznych w rejonowej placówce zdrowotnej!

Wspólnie zadbajmy o zdrowie!

Często wykonywane badania kontrolne mogą oszczędzić nam w późniejszym czasie wielu kłopotów. Stąd też dobrze jest wykonywać je w każdym wieku. Schorzenia, jakimi interesuje się chociażby reumatologia, mogą dotknąć tak samo maluchy, jak i osoby w podeszłym wieku. Tak samo rzecz ma się, jeśli chodzi o choroby serca. Poradnia kardiologiczna przyjmuje tak samo znajdujących się w podeszłym wieku, jak i młodszych pacjentów. 

By wizyty u wyspecjalizowanych lekarzy nie były nam potrzebne, dobrze jest zadbać o właściwą profilaktykę. Poza wykonywaniem badań ważny jest również styl życia i aktywność ruchowa. Zatroszcz się o własne zdrowie i członków rodziny!

Wykaz dostępnych badań znajdziesz na stronach poradni specjalistycznych:

Poradnia kardiologiczne: https://omniclinic.pl/uslugi/poradnia-kardiologiczna/

Poradnia pulmonologiczne: https://omniclinic.pl/uslugi/poradnia-pulmonologiczna/

Poradnia diabetologiczna: https://omniclinic.pl/uslugi/poradnia-diabetologiczna/

Więcej poradni znajdziesz na stronie centrum medycznego OMNI Clinic: https://omniclinic.pl/

lekarz, badania, zdrowie

  • Odsłon: 201

Podobne artykuły

Psychologia – jak pokonać traumę po wypadku?

Sympozja prozdrowotne – jak i gdzie je organizować?