Moda na „fit” – wady i zalety

Od kilku lat bardzo modne jest tak zwane „bycie fit”. Mnóstwo ludzi, w różnym wieku idzie za tą „praktyką” i w poniektórych przypadkach wprost całkowicie zmienia własne życie. Opinii na ów fakt słyszy się dużo – popierających i nieprzychylnych. Nie można mimo to zanegować, że rozsądne podjęcie takowego trybu życia jest w stanie przynieść wiele dobra. W czym tkwi rozum?

Pierwszą spośród rzeczy, jakie modyfikują osoby decydujące się żyć „fit” jest jadłospis. Na fali różnych diet, jakie pojawiły się w ciągu lat, nie spożywają poszczególnych wyrobów, takich jak mięso bądź zawierające tłuszcze. Teoretycznie nie są one niezbędne do życia, jednakże zawierają poszczególne elementy, jakich zawartość w innych potrawach jest niższa. Dlatego też zmieniając jadłospis trzeba w pierwszej kolejności spotkać się z dietetykiem, a po drugie zaopatrzyć się w suplementy diety, jakie uzupełnią braki na przykład niektórych pierwiastków.

Nieraz narzucenie diety podyktowane jest chęcią ograniczenia ciężaru ciała. Powinno się w tym względzie być nadzwyczaj rozważnym. Na początek trzeba dobrze rozważyć sprawę oraz nie czynić żadnych decyzji pospiesznie. Wskazane jest odwiedzić dietetyka, który nie tylko zaplanuje należyty podział posiłków, lecz również podpowie sprawdzone suplementy na odchudzanie. Jest to potrzebne też ze względu na różnorakie skutki niepożądane, jakie mogą wystąpić, jak na przykład pogorszenie kondycji włosów bądź skóry. Mogą okazać się potrzebne suplementy na włosy bądź kompozycja minerałów.

Oczywiście immanentnym składnikiem filozofii „fit” jest aktywność fizyczna. Osoby, jakie nie miały przedtem zbyt wiele z tym wspólnego, powinny zacząć powoli. Nagłe obligowanie ciała intensywnego działania jest w stanie wyrządzić krzywdę. Poza optymalnym ruchem dobrze jest zatroszczyć się o stawy czy kości od wewnątrz, np. sięgając po suplementy na stawy. Jak każdy mięsień przywyknie do aktywności fizycznej można przejść o krok do przodu – trudniejsze treningi bądź dłuższe bieganie. Wówczas warto wspomóc organizm także w trakcie ruchu, w czym z pewnością skuteczne będą adekwatne odżywki dla sportowców.

Każdy chce wyglądać cudnie, a zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna bez wątpienia mogą doprowadzić do tego. Wypada jednak pamiętać, że nie wszystko co modeluje aparycję zapewnia pożytek kondycji organizmu. Dlatego trzeba nastawić się do tematu rozważnie. Pozytywna zmiana wymaga czasu, a utrzymanie wyników - stałej pracy. Najważniejsze, by w tym działaniu zatroszczyć się o zdrowie. To na pewno dobrze zadziała tak na efektywność diety oraz sportu, lecz również na psychikę.

zdrowie, wakacje, medycyna pracy, aktywność fizyczna

  • Odsłon: 204

Podobne artykuły

Psychologia – jak pokonać traumę po wypadku?

Sympozja prozdrowotne – jak i gdzie je organizować?