Mamo! Znajdź chwilę wyłącznie dla siebie

Chyba niejedna mama ma kłopot, by zorganizować parę godzin tylko dla siebie. W ferworze swoich obowiązków wiele kobiet pomija fakt, że muszą troszczyć się tak samo o swoich bliskich, jak również o siebie. Kochana mamo! Pamiętaj więc o tym, by zorganizować sobie chwilę na zasłużony relaks. 


Wypielęgnowana skóra to podstawa

Upływu czasu nie można zahamować, jednak da się spowolnić jego oznaki. Właściwie dobrane oleje kosmetyczne spowodują, że skóra stanie się jędrniejsza i odżywiona. Latem obowiązkowo należy zaś nakładać kosmetyki do opalania, które ochronią skórę przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne, która dodatkowo nasila starzenie się skóry oraz czyni ją przesuszoną.

Chwila wytchnienia

Nawet najdroższe kosmetyki, nie zastąpią niezbędnego nam relaksu. Aby skóra pięknie wyglądała, nasze ciało ma się odprężyć. Panie w ciąży powinny ponadto zażywać suplementy dla ciężarnych, które pozwolą utrzymać zdrowy wygląd skóry, włosów oraz dłoni.

Nie rzadziej niż raz w tygodniu można przygotować sobie relaksującą kąpiel z pachnącymi olejkami. Po niej obowiązkowo trzeba wklepać w skórę odżywczy krem. Od czasu do czasu warto również zaaplikować na twarz regenerującą maskę lub zafundować sobie odprężający masaż. Wszystkie te niewielkie zabiegi można sobie ponadto umilić filiżanką ulubionej kawy lub kieliszkiem półsłodkiego wina.


Nie zapominajmy również o aktywności ruchowej, która jest tak ważna dla naszej kondycji i samopoczucia. Niekoniecznie musi być to morderczy zestaw ćwiczeń na siłowni. Wystarczy chociaż pół godziny marszu kilka razy w tygodniu.


Postaw na odpowiednią pielęgnację!

Aby pielęgnacja przyniosła pożądane rezultaty, należy właściwie dobrać kosmetyki. Inne będą kosmetyki do cery naczynkowej (sprawdź ten URL), a inne do skóry mocno wysuszonej. Specjalnego traktowania wymaga skóra tłusta.

W przypadku problemów skórnych dobrze jest celować w kosmetyki na trądzik [link]. Ich dobór warto omówić z kosmetologiem bądź dermatologiem. Niewłaściwie dobrane kosmetyki mogą przynieść więcej szkód niż pożądanych rezultatów, zwłaszcza w przypadku profesjonalnych preparatów. 

kosmetyki, dziecko, mama

  • Odsłon: 215

Podobne artykuły

O mnie

Domowe sposoby na wzmocnienie odporności

Jak dobrze zadbać o włosy domowymi środkami