Jak dobrze zadbać o włosy domowymi środkami

W dzisiejszych czasach wiele kobiet zastanawia się jak domowymi i naturalnymi sposobami można zadbać o swoje włosy. W tym artykule chciałabym podzielić się z Wami moimi przepisami które sama stosuje.

 

Maseczka na włosy

 Zacznę od odpowiedniego nawilżenia włosów. W domowym zaciszu stosuje najczęściej maseczkę z żółtek jajek, ponieważ nie tylko nawilża włosy, ale także odżywia je, dzięki czemu stają się mniej łamliwe. Zrobienie takiej maseczki jest banalnie proste, do szklanki dwa żółtka jajek, a następnie jest roztrzepuje i odstawiam w łazience. Następnie lekko opłukuję głowę i wcieram zawartość szklanki we włosy. Zazwyczaj w takiej maseczce przebywam 20 min i dokładnie opłukuję całą głowę letnią wodą z szamponem. Dzięki temu w naturalny sposób możemy dostarczyć naszym włosom witaminy z grupy D, a także A oraz E. Jeżeli natomiast Twoje włosy są bardzo wysuszone do powyższej procedury możesz dodać łyżkę naturalnego miodu. Dzięki temu włosy zyskają dodatkowy blask, oraz zrobią się bardziej miękkie.

 

Szybszy wzrost włosów

Zastanawiałaś się kiedyś jak można pobudzić swoje włosy do szybszego wzrostu? Jeśli tak to opiszę Ci swoją procedurę która mam nadzieję, że zadziała również w Twoim przypadku. Jeżeli masz w swoim otoczeniu dobrego masażystę możesz poprosić go o masaż głowy, natomiast jeśli nie, to nie wydaje się to dość trudne zadanie. Myślę, że nawet laik będzie w stanie nauczyć się tego po kilku próbach. Taki masaż wpływa stymulująco na cebulki włosowe, dzięki czemu krążenie krwi jest pobudzane, co przekłada się na szybszy wzrost włosów. Jeżeli efekt będzie mało widoczny możesz spróbować także maseczek odżywczych z oliwy, lub oleju kokosowego. Takie tłuszcze bardzo dobrze nawilżają włosy i wspomagają ich rośnięcie.

 

Nocny sposób na wypadanie włosów

Ostatnim przepisem jakim podzielę się z Wami w tym artykule jest maseczka wzmacniająca na noc. Przepis na nią jest banalnie prosty, jedyne co potrzebujesz to olejek kokosowy oraz folia lub ręcznik. Wieczorem olejek kokosowy musisz lekko podgrzać, a następnie wmasować go w skórę głowy, po tym zabiegu musisz dokładnie owinąć włosy ręcznikiem lub folią, aby nie pobrudzić pościeli. Po nocy głowę należy dwukrotnie umyć szamponem, dzięki temu będziesz mogła zmniejszyć ilość wypadających włosów.

  • Odsłon: 233

Podobne artykuły

O mnie

Domowe sposoby na wzmocnienie odporności

Jak zadbać o dłonie i paznokcie