Pakiety medyczne w firmie jako dodatkowe świadczenia dla pracowników

Dostępność opieki medycznej w ramach NFZ w wielu przypadkach jest ograniczona, a na wizytę do poszczególnych specjalistów oczekuje się czasami bardzo długo. Dlatego wśród pracowników szczególnie cenione są pakiety medyczne w niepublicznych placówkach.

Prywatna opieka medyczna. Czy to się opłaca?

Szerokie grono etatowców rozważa, czy opłaca się korzystać z usług niepublicznych placówek medycznych, zwłaszcza że firmowe pakiety medyczne traktuje się za powszechny standard. Istotnym atutem takiej opcji jest fakt, że dostęp do większej części specjalistów i diagnostyki w niepublicznych gabinetach zapewniony jest niemal natychmiast, a w państwowych placówkach oczekuje na nie długie miesiące.

Ponadto wielu medyków świadczy swoją pracę zarówno w ramach narodowego funduszu, jak i w prywatnych gabinetach, dlatego poziom porad jest zbliżony w obu przypadkach. Co więcej idąc na niepubliczną konsultację, możemy spodziewać się poświęcenia nam większej uwagi. W państwowych gabinetach, z racji na znaczną ilość pacjentów nie zawsze jest to wykonalne.

Czy pracodawca ma obowiązek zapewnić prywatny pakiet medyczny?

Pakiet medyczny dla personelu nie leży w obowiązku żadnej firmy. Stanowi on bowiem dodatkowe udogodnienie, uzależnione od możliwości organizacji. Firma może w całości regulować płatności za abonament medyczny bądź tylko częściowo. Pracownicy mają przeważnie zagwarantowaną możliwość wybrania odpowiadającego im pakietu.

Świadczenia medyczne dla bliskich pracownika

Firma, która zapewnia swoim podwładnym niepubliczną opiekę medyczną, przeważnie oferuje także możliwość objęcia nią członków ich rodziny. Z usług może wtedy korzystać partner oraz dzieci. Konieczna jest przy tym nadplanowa, stała opłata, aczkolwiek taka opcja zdecydowanie bardziej opłaca się niż opłacanie za każdym razem niepublicznych porad.

Członkowie rodziny pracownika korzystają z tych samych świadczeń co on, bowiem wybiera się wówczas wspólny pakiet, rodzinny bądź partnerski. Prywatna opieka medyczna zapewnia wyższe bezpieczeństwo, szczególnie w kontekście obecnych warunków pandemicznych.

medycyna pracy, zdrowie

  • Odsłon: 192

Podobne artykuły

Badania profilaktyczne w przedszkolach

Badania potrzebne w pracy leadera wycieczek

Aktywność ruchowa dobra dla serca